پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمرحله نخست طرح ملی ابرار به طول 65 کیلومتر در 16 روستای سیستان و بلوچستان درحال اجراست

تاریخ انتشار: 1398/11/01

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: مرحله نخست طرح ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی) در استان از شهریورماه سال جاری در قالب ۱۶ پروژه راه روستایی جمعاً به طول ۶۵ کیلومتر توسط چهار اکیپ راه‌سازی و راهداری تفتان خاش، توحید زاهدان، رسالت سراوان و وحدت سیستان در حال اجراست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد با بیان اینکه تقویت و مناسب سازی راه های روستایی تحول اقتصادي و نيز رونق گردشگري را به همراه دارد، افزود: درحال حاضر مطالعه طرح ابرار در ۱۶ روستای شهرستان های هامون، هیرمند، میرجاوه، خاش و مهرستان به طور ۱۰۰ درصد انجام شده است و همچنین عملیات خاکی و اجرای ابنیه فنی این راه ها نیز با پیشرفت فیزیکی متوسط ۴۲ درصد درحال انجام است.
وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده توسط چهار اکیپ راه سازی و راهداری سیستان و بلوچستان تاکنون عملیات اجرای زیراساس تثبیتی ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از اتمام آسفالت راه روستایی مدوحک مهرستان خبر داد و اظهار داشت: همچنین راه های روستایی میرآباد و چاه سم شهرستان خاش با پیشرفت فیزیکی 95 درصد، پس از نصب علائم و اجرای خط کشی، آماده بهره برداری خواهند بود.
کرد خاطر نشان کرد: ابتکار این اداره کل در زمینه تمرکز ارائه خدمات راهداری و راهسازی در قالب اکیپ های چهار گانه و انجام بسیاری از پروژه های راهداری به صورت امانی، تأثیر بسزایی در افزایش سرعت و کاهش هزینه های مرتبط داشته است که این خود مصداق بارز التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی است.
گفتنی است، طرح ملی اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی یا «ابرار» با هدف ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه روستایی در سراسر کشور در حال اجراست که در گام نخست، ۲ هزار کیلومتر از این راه ها با اولویت قراردادن مسیر دسترسی روستاهای بالای ۵۰ خانوار فاقد راه مناسب، تا پایان سال‌جاری هدف‌گذاری شده است.
مشخصات:
نظرات: *