پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیرشد 238 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار

تاریخ انتشار: 1398/10/11

مدیر کل راهداری و حمل و نقل راهداری استان سیستان و بلوچستان  از واردات 498 هزار و 376 تن کالای اساسی از طریق بندر چابهار به کشور در 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با 147 هزار و 306 تن، رشد 238 درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: 11 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در این مدت وارد بندر چابهار شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در تعداد کشتی های وارده 83  درصد افزایش داشته است.
وی افزود:  بندر چابهار در تخلیه به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور آمادگی کافی دارد و با روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها و حمل زمینی آن، زمینه برای تامین کامیون در مسیر برگشت برای حمل کالاهای صادراتی از طریق این بندر  فراهم شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل راهداری استان سیستان و بلوچستان عمده کالاهای اساسی وارده به بندر چابهار را در 9 ماهه سال جاری گندم، برنج، شکر و جو  عنوان کرد و گفت: این بندر استراتژیک امن ترین و کم هزینه ترین مسیر برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاهای متعلق به سایر کشورها نظیر افغانستان و کشور های آسیای میانه است.
کرد اتصال مستقيم به آب‌هاي آزاد اقیانوس هند و قرار داشتن در مسیر کریدور های بین المللی حمل و نقل را از مهمترین مزایای بندر چابهار ذکر کرد و آن را نقطه قوت آینده تجارت و ترانزیت کشور معرفی کرد.
مشخصات:
نظرات: *