پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیرونق اقتصاد ملی و محلی، در گرو تلاش فعالان بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور است

تاریخ انتشار: 1398/09/30

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: 90 درصد جابجایی‌ بار و مسافر در کشور از طریق جاده ها انجام می‌شود که خود نشان دهنده اهمیت فعالیت های این سازمان هم در بخش راهداری و هم حمل و نقل است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، محمد رودباری 28 آذرماه در آیین بزرگداشت «هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری» که در شهر زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: راهداران با برخورداری از روحیه ایثار و گذشت در تمامی ایام سال تا پاي جان براي نجات در راه ماندگان تلاش مي كنند و در ماموریت هایی خطیر و طاقت فرسا، تمام تلاش خود را برای هموار کردن مسیر تردد هموطنان بکار می گیرند که جای بسی قدردانی دارد.
وی با اشاره به جایگاه حمل و نقل گفت: پيشرفت اقتصادي هر كشوري با ميزان كارايی سيستم حمل و نقل آن رابطه مستقيم دارد و مي توان گفت دروازه ورود به توسعه اقتصادی و اجتماعي در هر كشوري بدون شک صنعت حمل و نقل آن است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، ایمن سازی محورهای مواصلاتی را از اولویت های مهم آن سازمان عنوان کرد و افزود: تمام تلاش ما این است که بار و مسافر با حداقل هزینه و حداکثر ایمنی به مقصد برسد که تحقق این اهداف نیازمند پشتیبانی نهادهایی نظیر وزارت کشور و به تبع آن استانداری ها است.
رودباری تجهیز و نوسازی ناوگان را از دیگر برنامه های مهم این سازمان برشمرد و اظهار داشت: نوسازی و بازسازی ناوگان با امکانات موجود کشور می تواند کمک قابل توجه ای به رونق صنعت حمل و نقل و رفع کمبودهای این حوزه کند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان نیز در این همایش گفت: «هفته راهداری، حمل و نقل و رانندگان» فرصتی  مناسبی برای تجلیل از تمامی فعالان این عرصه، اعم از رانندگان، راهداران و پیشكسوتانی است که سال ها به خدمت رسانی مشغول بوده اند. 
ایوب کرد افزود: صنعت حمل و نقل در سیستان و بلوچستان با وجود بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانویسی ایران و پایانه های مرزی متعدد در همسایگی دو کشور افغانستان و پاکستان، از جایگاه والایی در رونق اقتصاد ملی و محلی برخوردار است به طوری که با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان، در هشت ماهه سال جاری شاهد افزایش 39 درصدی در جابجایی کالا، 24 درصدی در حمل مسافر و 30  درصدی در صادرات از طریق مرز های رسمی زمینی و رشد 71 درصدی ورود زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور بوده ایم.
گفتنی است مراسم بزرگداشت «هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری» در محل مجموعه فرهنگی هنری هلال زاهدان و با حضور مهندس محمد رودباری به عنوان نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مهندس ایوب کرد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، دکتر مجید محبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استان، محمود دولت کردستانی مدیر کل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان و جمعی دیگر از مدیران کل دستگاه های اجرایی عضو کمیته اجرایی ایمنی حمل و نقل استان و همچنین کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، هیات رئیسه انجمن های صنفی بخش حمل و نقل جاده ای و مدیران شرکت های حمل و نقل برگزار گردید.

مشخصات:
نظرات: *