پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی30 اکیپ ثابت و سیار راهداری در طرح زمستانه سیستان و بلوچستان شرکت دارند

تاریخ انتشار: 1398/09/06

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: 30 اکیپ ثابت و سیار راهداری  استان با به کارگیری ۲۳۹ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در طرح راهداری زمستانه مشارکت دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد با بیان اینکه طرح راهداری زمستانه از ابتدای آذرماه در استان آغاز شده است، اظهار داشت: 327 راهدار در این طرح به منظور روان سازی ترافیک، اطمینان از تردد ایمن رانندگان و مسافران و امدادرسانی در صورت لزوم مشارکت دارند.
وی طول راه‌های تحت پوشش برای طرح زمستانه در سیستان و بلوچستان را بیش از 11 هزار کیلومتر ذکر کرد و افزود: ارائه خدمات مطلوب به هموطنان، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می شود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از تجهیز 14 راهدار خانه استان برای خدمات رسانی به مسافران خبر داد و گفت: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی، 400 تن نمک و شن برای زمستان امسال تهیه شده است.
کرد گشت زنی مداوم در کلیه محورهای حوزه استحفاظی برای رفع مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی و یخبندان، استقرار اکیپ ها با تجهیزات کامل در فواصل مشخص در جاده برای بازگشایی محورها در صورت مسدود شدن و امدادرسانی به مسافران را از مهمترین برنامه ها در قالب طرح راهداری زمستانی عنوان کرد و افزود: رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر از طریق سامانه 141 از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند و در هنگام سفر علاوه بر اطمینان از انجام کنترل های فنی وسیله نقلیه تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.مشخصات:
نظرات: *