پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیلزوم شارژ سیم‌کارت مربوط به سامانه سپهتن توسط رانندگان و مالکین ناوگان اتوبوسی سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار: 1398/09/02

معاون حمل و نقل اداره ‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: رانندگان و مالکین ناوگان عمومی مسافربری جاده‌ای در صورت مشاهده پیام به پایان رسیدن شارژ سیم‌کارت دستگاه سپهتن، می‌بایست برای شارژ مجدد آن اقدام نمایند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، تیمور باقری اظهار داشت: با توجه به ارسال اطلاعات سامانه سپهتن از طریق بستر اینترنت، در صورت به پایان رسیدن شارژ سیم کارت دستگاه مذکور، پیام اتمام شارژ بر روی  نمایشگر سامانه قابل مشاهده است.
وی افزود: برابر اطلاع رسانی قبلی به صنوف حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای و همچنین شرکت های حمل و نقل مسافری، مالکان موظف‌اند برای شارژ مجدد سیم کارت دستگاه به نمایندگی‌های مجاز شرکت طرف قرارداد در مراکز استان‌ها مراجعه کنند.
 معاون حمل و نقل اداره ‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: هرگونه صدور صورت وضعیت و تردد ناوگان فاقد دستگاه سپهتن فعال ممنوع بوده و با شرکت حمل‌ و نقل صادر کننده سند حمل،‌ طبق قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: مالکان ناوگان مسافربری برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با نمایندگی‌های مجاز شرکت متولی سامانه و یا با شماره تماس ۸۴۴۹۸۵۴۳-۰۲۱ مربوط به دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای کشور تماس حاصل نمایند.
باقری با اشاره به ویژگی های سامانه سپهتن گفت: سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، دستگاهی است که درون اتوبوس نصب می‌شود و از طریق امواج رادیویی به طور مداوم اطلاعاتی نظیر سرعت، مشخصات گواهینامه راننده، ساعت کارکرد، و غیره را علاوه بر ارسال برای پلیس راه، برای مدیران شرکت‌های حمل و نقل مسافری صادر کننده صورت وضعیت نیز قابل دسترسی می‌نماید. این قابلیت موجب می شود تا شرکت های حمل و نقل مسافری نظارت و مدیریت بهتری بر روی ناوگان تحت پوشش خود داشته باشند و به صورت لحظه‌ای و بر خط در جریان تمامی اطلاعات سفر قرار گیرند.

مشخصات:
نظرات: *