پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاجرای طرح ابرار در سیستان و بلوچستان توسط چهار اکیپ متمرکز راهسازی و راهداری

تاریخ انتشار: 1398/07/02

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح ابرار(اقدام برای راه های اولویت دار روستایی) دراین استان در قالب چهار اکیپ راهسازی و راهداری تفتان خاش، توحید زاهدان، رسالت سراوان و وحدت سیستان در حال اجراست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد افزود: طرح ملی اقدام برای راه‌های روستایی یا «ابرار» با هدف ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه روستایی در کشور در حال اجراست که در گام نخست، ۲ هزار کیلومتر  از این راه ها با اولویت قراردادن مسیر دسترسی روستاهای بالای ۵۰ خانوار و بدون راه مناسب، تا پایان سال‌جاری هدف‌گذاری شده است.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا ۱۶ پروژه راه روستایی به طول جمعاً 145 کیلومتر با هدف بهره مندی بیش از ۲۰ هزار نفر از روستائیان استان اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح و بر اساس برنامه ریزی انجام شده، راه روستایی سنگان- کوکناک- درودی به طول 6 کیلومتر و راه روستایی بیداستر به طول 7 کیلومتر به اکیپ راهسازی و راهداری تفتان خاش و راه روستایی جش – سرده به طول 3 کیلومتر به اکیپ راهسازی و راهداری توحید زاهدان ابلاغ شده است.
کرد تصریح کرد: همچنین تکمیل راه روستایی گروکان به آسفالت سیرکان به طول 11 کیلومتر، آنتنی سرجنگان به طول 3 کیلومتر، آنتنی ایرانشهر- مدحوک به طول 2 کیلومتر و جاده سرباز- زرد- ترادگ به طول 7 کیلومتر به اکیپ راهسازی و راهداری رسالت سراوان و راه روستایی عباس صفرزایی به طول 2 کیلومتر و راه روستایی سیدخان (دهنوسیدخان) به طول یک کیلومتر به اکیپ راهسازی و راهداری وحدت سیستان واگذار شده است.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت خدمات رسانی به روستائیان اظهار داشت: ابتکار این اداره کل در زمینه تمرکز ارائه خدمات راهداری و راهسازی در قالب اکیپ های چهار گانه در راستای التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی است.مشخصات:
نظرات: *