پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبیش از18 میلیون و 590 هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان در چهار ماهه ابتدای سال جاری ثبت شده است.

تاریخ انتشار: 1398/05/08


ایوب کرد سرپرست اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان گفت: داده های بدست آمده از دستگاه های تردد شمار یکی از اساسی ترین و مهم ترین اطلاعاتی است که جهت کنترل وضعیت ترافیکی جاده ها و به منظور برنامه ریزی بهتر در جهت کاهش حوادث جاده ای مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه بیش از 18 میلیون590 هزار و 685 تردد در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده گفت: داده های آماری ثبت شده توسط این دستگاه ها، اطلاعات مربوط به حجم ترافيك، ميانگين سرعت وسائط نقليه، محور های دارای ترافیک سبک و سنگین و همچنین تعداد وسایل نقلیه عبوری در هر محور به تفکیک سبک و سنگین را به منظور انجام تحلیل های کارشناسانه ارائه می دهند.
وی ادامه داد: آمار دريافتي از 74 دستگاه تردد شمارآنلاين نصب شده در محور های مواصلاتی استان در چهار ماهه ابتدای سال جاری حاکی افزایش تردد به میزان 28 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد که بیشترین تردد وسائط نقلیه در محورهای بمپور – ایرانشهر و بالعکس و هیرمند – زابل بوده است.
کرد با بیان اینکه سرعت متوسط تردد در محور های استان 81 کیلومتر در ساعت بوده است که نسبت مدت مشابه سال گذشته 3 کیلومتر در ساعت کاهش یافته است، اضافه کرد: بيشترين سرعت متوسط در اين مدت 119 كيلومتر در ساعت بوده که در محور نیکشهر- قصرقند به ثبت رسیده است.
مشخصات:
نظرات: *