پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاهمیت پایانه های مرزی ریمدان و پیشین در افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و پاکستان

تاریخ انتشار: 1398/03/05

علی خانقائی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در بازدید از پایانه های مرزی در حال ساخت ریمدان و پیشین، به لزوم تکمیل زیر ساخت های مورد نیاز در آنها به منظور افزایش مبادلات تجاری با کشور پاکستان تأکید کرد.
وی که در معیت استاندار سیستان و بلوچستان و هیأت همراه از پایانه های مرزی در حال ساخت ریمدان و پیشین بازدید می نمود گفت: لازمه افزایش تبادلات تجاری با کشورهای همسایه، فعال شدن پایانه های مرزی رسمی است لذا باید احداث زیرساخت های لازم در اولویت قرار گیرد.
خانقائی رشد مبادلات تجاری و فعالیت های وابسته به صنعت حمل و نقل را در گرو توسعه و بهسازی راه های دسترسی قلمداد نموده و افزود: توسعه محور های مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان سبب تسهیل ارتباط ترانزیتی کشورمان با کشورهای پاکستان، هندوستان و آسیای میانه خواهد شد که یک فرصت بسیار عالی جهت رونق اقتصادی و اشتغالزائی در منطقه خواهد بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایان گفت: پس از ابلاغ مرزهای فوق به عنوان مرزهای رسمی، برنامه ریزی های لازم جهت ساماندهی آتی ورود و خروج ناوگان در قالب احداث سایت موقت صورت پذیرفته است. فاز اصلی پایانه مرزی ریمدان و پیشین در مرحله انجام مطالعات توسط توسط مشاور طرح است که پس از تهیه طرح و تأیید توسط شورای سازماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور قابل اجرا خواهد بود.

مشخصات:
نظرات: *