پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتصادفات در جاده های سیستان و بلوچستان جان 888 نفر را در سال 1397 گرفت.

تاریخ انتشار: 1398/02/23


علی خانقايي مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان که در تاریخ 21 اردیبهشت ماه در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد به تشریح اقدامات و فعالیت های این اداره کل در راستای افزایش و ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی استان پرداخت و گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راه شمال و جنوب استان، در سال 1397 تعداد 3 هزار و 772 فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده که از این تعداد 611 فقره تصادف  منجر به فوت هموطنان شده است.
وی با بیان اینکه 888 نفر سر صحنه تصادف جان خود را از دست داده اند گفت: محور ایرانشهر –چابهار (پل سرباز) با 478 فقره تصادف، نیکشهر - ایرانشهر با 237 فقره و زاهدان - خاش با 209 فقره تصادف در رتبه اول تا سوم از لحاظ بیشترین آمار تصادف جاده ای قرار دارند.
خانقائی با بیان اینکه 74 درصد تصادفات جاده ای درفاصله 50 کیلومتری شهرها و مراکز جمعیتی رخ می دهد  گفت : تشویق سرمایه گزاران جهت احداث مجتمع خدمات رفاهی، اجرای خط کشی استروژن طولی و عرضی در فواصل معین به منظور جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان، ساماندهی راه های دسترسی و نصب دوربین های ثبت سرعت، در کاهش تصادفات موثر می باشد.
وی گفت: ایمنی سازی تردد احشام با نصب گردنبند شبرنگ، نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی، کنترل و بازدید جاده ای وسایط نقلیه عمومی، تأمین خودرو گشت نامحسوس برای پلیس راه، ارتقاء ایمنی راکبان موتور سیکلت و وانت بارها از طریق آموزش و توزیع اقلام ایمنی و ایمن سازی فیزیکی و انجام اقدامات آموزشی در مدارس، از جمله اقداماتی است که جهت کاهش تصادفات و آرام سازی ترافیک در محورهای مواصلاتی استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
در ادامه جلسه منصور بیجار سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از تحلیل موثری که بر روی تصادفات و حوادث جاده ای صورت گرفته است گفت: برای رسیدن به عملکرد مطلوب نیاز به تلاش بیشتری است که با بررسی داده های آماری می توانیم برای رسیدن به آن تلاش کنیم. همچنین باید از ظرفیت هایی مثل آموزش و پرورش ، صدا و سیما و فضای مجازی، در راستای بالا بردن فرهنگ ایمنی و ترافیک استفاده شود تا با یک برنامه ریزی طولانی مدت به نتایج مطلوبی دست یابیم.مشخصات:
نظرات: *