پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبا دستور قضایی، سازه های غیر مجاز احداث شده در حریم محور منزل آب - خیر آباد تخریب شد.

تاریخ انتشار: 1398/02/12

ایوب کرد معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای صیانت از حریم راه و پاکسازی آن از ساخت و سازهایی که به صورت غير مجاز احداث شده است، در اردیبهشت ماه جاری، جمعاً به تعداد 10 باب سازه غیر مجاز تخریب و از تعدادی از مالکین تعهد نامه کتبی مبنی بر تخریب بناها، دریافت شد.
وی با اشاره به اینکه آزادسازی محورها علاوه بر تسهیل در تردد خودروها و حفظ امنیت جانی عابرین پیاده، نقش بسزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای خواهد داشت گفت: تخریب این تعداد سازه با حکم قضائي و هماهنگی های  به عمل آمده با دستگاه های ذیربط در حوزه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زاهدان و در محور منزل آب به خیر آباد صورت گرفته است.
کرد با بیان اینکه تجاوز به حریم راه بسیار خطرآفرین بوده و امنیت کاربران جاده را کاهش می دهد اظهار کرد: حریم راه‌های روستایی 12 و نیم متر از وسط جاده تعریف شده است و سی متر از لبه حریم جاده نیز به عنوان نوار کاربری جهت عبور تأسیسات زیربنایی در نظر گرفته می شود. ضمن اینکه علاوه بر پاکسازی حریم راه ها از ساخت و سازهای غیر قانونی، برنامه‌های خوبی جهت بهسازی،‌ لکه گیری و روکش آسفالت در محور های مواصلاتی حوزه شهرستان زاهدان در ماه های آتی پیش بینی شده است.مشخصات:
نظرات: *