پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیکاهش 22 درصدی تلفات سر صحنه تصادفات جاده ای در طرح نوروز 98

تاریخ انتشار: 1398/01/25

علی خانقايي مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: از ابتدای طرح نوروز 98 (25 اسفند 97 لغایت 17 فروردین 98) تعداد 205 فقره تصادف در کلیه محورهای مواصلاتی استان رخ داده است که متاسفانه 39 نفر از هموطنان جان خود را در صحنه تصادف از دست داده اند.
رئیس کمیته خدمات حمل و نقل و ترافیک ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به بیش از 4 میلیون و 345 هزار تردد انجام شده در نوروز 98 ، افزود:  این تعداد متوفیان سر صحنه نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد کاهش نشان می دهد اما متاسفانه در همین مدت تعداد مصدومان حوادث رانندگی 15 درصد افزایش داشته است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: در طرح نوروزی سال جاری با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و افزایش سطح ایمنی تردد، طرح کنترل و نظارت ناوگان حمل و نقل عمومی در محور های مواصلاتی اجرا و ضمن ارزیابی عملکرد مدیران فنی شرکت های حمل و نقل بار و مسافر، از تعداد 635 دستگاه وسیله نقلیه عمومی جاده ای توسط تیم های ویژه نظارتی بازدید بعمل آمد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه پلیس راه در محورهای مواصلاتی، افزود: با توجه به لزوم هماهنگی و همکاری با دستگاه های اجرایی و ارگان های دخیل در طرح تردد نوروزی، نسبت به تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز پلیس راه استان اقدام شده که در همین راستا تعداد 13 دستگاه خودرو گشت نا محسوس در اختیار پلیس قرار گرفته است.
خانقائی در پایان گفت: در مدت اجرای طرح، به تعداد 205 خودرو توسط شرکت های امداد خودروی دارای مجوز از این اداره کل، امداد رسانی شده و تعداد 1961 دستگاه وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین نیز به مراکز معاینه فنی سطح استان مراجعه نموده اند که پس از کنترل های فنی و انجام تست های لازم، تعداد 1537 دستگاه وسیله نقلیه موفق به اخذ گواهی معاینه فنی شده اند.

مشخصات:
نظرات: *