پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیطرح سالانه ارتقاء ایمنی عبور و مرور دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس حاشیه محور های مواصلاتی استان اجرا شد.

تاریخ انتشار: 1397/12/23

علی خانقایی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد طرح ارتقاء ایمنی عبور و مرور دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس حاشیه محور های مواصلاتی استان در زمستان سال جاری انجام شده است.
وی گفت: یکی از اهداف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان کاهش تصادفات و تلفات در جاده های استان است، به همین منظور همه ساله تعدادی از مدارس حاشیه راه های استان انتخاب و و بر حسب اولویت بندی، عملیات آموزش و توزیع اقلام ایمنی و همچنین ایمن سازی فیزیکی جاده، در آنها اجرا می شود.
خانقائی ادامه داد: ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها که شامل نصب چراغ چشمک زن، تابلوی مدرسه و هشدار کاهش سرعت، اجرای خط کشی عابر پیاده و ایجاد خطوط لرزاننده است، در سال جاری در 42 مدرسه حاشیه جاده در محورهای استان که از آسفالت مناسبی برخوردار بودند انجام شده است.
به گفته وی نصب علائم فوق رانندگان را از احتمال بروز خطر آگاه می کند.
خانقائی در پایان افزود: با تدبیر کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان دانش اموزان 50 مدرسه منتخب نیز به شکل  تئوری و عملی با علائم راهنمایی و رانندگی آشنا شده و از طریق اجرای برنامه های فرهنگی مانند نمایش های عروسکی موزیکال و شعرخوانی، نحوه عبور از عرض جاده را فرا گرفته و علاوه بر آن، نحوه رفتار در مقابل خودروهای عبوری از جاده به آنان آموزش داده شده است.
مشخصات:
نظرات: *