پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیطرح راهداری زمستانی در محورهای موصلاتی سیستان و بلوچستان آغاز شد.

تاریخ انتشار: 1397/10/02

طرح راهداری زمستانه در محورهای موصلاتی سیستان و بلوچستان امروز یک دی ماه با اجرای مانور بزرگ دستگاه های امداد و نجات جاده ای استان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل سیستان و بلوچستان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در این مراسم گفت: طرح راهداری زمستانی توسط 400 نیروی متخصص راهداری و 166 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در قالب 29 اکیپ ثابت و 38 گشت سیار، از امروز آغاز و تا 25 اسفند ماه ادامه دارد.
علی خانقائی با بیان اینکه در طرح زمستانه راهداری حدود 400 نیروی متخصص در امر راهداری با تجهیزات کامل آماده خدمات رسانی هستند، افزود: راهداران با تمام توان روان سازی ترافیک، سهولت تردد رانندگان و مسافران را فراهم و امدادرسانی و افزایش ایمنی جاده ای در تمام مسیرها را بر عهده دارند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف 250 تن نمک برای زمستان امسال تهیه شده است.
خانقائی طول راه های تحت پوشش برای طرح زمستانه در سیستان و بلوچستان را هزار و 823 کیلومتر ذکر کرد و افزود: با برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده و تجهیز 16 راهدارخانه استان، نیروهای راهداری آمادگی کامل برای خدمات ‌رسانی به مسافران گرفتار را دارند.
وی گفت: از آنجایی که سیستان و بلوچستان از لحاظ مجموع طول راه ها، حائز رتبه دوم کشوری می باشد شرایط نگهداری راه ها و خدمات رسانی به هموطنان در آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این استان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی ناشی از خشکسالی های پی در پی نیروهای راهداری علاوه بر طرح زمستانه طرح تابستانه را هم به اجرا در می آورند به طوری که در سال جاری نیروهای راهداری در  بیش از 180 روز طوفانی در منطقه سیستان به ارائه خدمات پرداختند.
گفتنی است در مانور بزرگ دستگاه های امداد و نجات جاده ای سیستان و بلوچستان که با حضور دکتر محمود رضا پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و دکتر باقر کرد معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار افتتاح گردید، علاوه بر راهداران استان، نیروهای اورژانس، هلال احمر و پلیس راه شمال استان نیز شرکت داشتند.
مشخصات:
نظرات: *