پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبیش از 214 کیلومتر از جاده های سیستان و بلوچستان روکش آسفالت شد

تاریخ انتشار: 1397/08/29

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 214کیلومتر از راه های استان از ابتدای امسال تاکنون روکش آسفالت شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل سیستان و بلوچستان، علی خانقائی اظهار داشت: این میزان روکش آسفالت در جاده های اصلی، فرعی و روستایی و با هدف ارتقای ایمنی جاده ها و رفاه حال مسافران انجام شده است.
وی گفت: برای اجرای این مقدار روکش در جاده های سیستان و بلوچستان 110 هزار و 106 تن آسفالت با اعتبار حدود 440 میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان مجموع محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان را بیش از 10 هزار کیلومتر عنوان کرد و افزود: عملیات روکش آسفالت در مسیرهای ارتباطی استان به تناسب اعتبارات و تامین قیر از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در برنامه کاری این اداره‌ کل قرار دارد.
خانقائی ادامه داد: همچنین روکش آسفالت در راه های ارتباطی بر اساس میزان تخریب و آسیب وارد شده به آنها در اولویت قرار می گیرد.
وی یکی از مهمترین زیر ساخت های توسعه هر منطقه را جاده عنوان کرد و افزود: بهبود وضعیت جاده ها می تواند زمینه کاهش تصادفات و تلفات جاده ای را فراهم کند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات انجام شده در مسیر سراوان - خاش گفت: برای افزایش حمل و نقل ایمن و روان و به منظور پیشگیری از تصادف ناشی از برخورد رخ به رخ وسایط نقلیه قرارداد فاز نخست عملیات بهسازی و روکش آسفالت محور قدیمی خاش - سراوان با اعتبار 46 میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده است.
خانقائی با بیان اینکه هم اینک این قرار داد در مرحله تجهیز کارگاه قرار دارد افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده است در این مرحله عملیات راهسازی در مسیر گشت تا سراوان به طول 60 کیلومتر انجام شود.
وی اضافه کرد: طول کل این مسیر 155 کیلومتر است که پس از اتمام کلیه فازهای اجرایی، رانندگان وسایط نقلیه می توانند در مسیر خاش به سراوان در دو لاین مجزای رفت و برگشت، تردد کنند.مشخصات:
نظرات: *