پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیجاده های استان سیستان و بلوچستان، مهیای بازگشت زائرین ابا عبدالله الحسین (ع)

تاریخ انتشار: 1397/08/12

    علی خانقائی مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان گفت: با پایان یافتن مراسم اربعین حسینی (ع)، بازگشت زوار از مرزهای غربی کشور آغاز شده است که این امر سبب افزایش ترافیک در محورهای مواصلاتی خواهد گردید، بنابراین از هموطنان عزیز درخواست می شود با احتیاط بیشتری و با در نظر گرفتن کامل قوانین و مقررات نسبت به تردد در جاده ها اقدام نمایند. 
    رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان گفت: از 15 شهریور ماه سال جاری مقارن با 25 ذی الحجه تا کنون، با 17 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، تعداد 63 هزار و 771 نفر زائر پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد کشور شده اند. حدودا نیمی از این افراد به صورت پیاده وارد شده بودند که توسط 727 دستگاه اتوبوس ایرانی به سمت مقاصد مورد نظر راهی گردیده اند. همچنین تعداد 103 نفر زائر افغانستانی از طریق مرز میلک وارد کشور شده و توسط 4 دستگاه اتوبوس ایرانی به عراق سفر کرده اند. 
خانقائی ادامه داد: با در نظر گرفتن تعداد 4 هزار و 42 نفر از هموطنانمان که توسط 98 دستگاه اتوبوس به عراق اعزام شده اند، تعداد کل زائرینی که توسط حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای از استان جهت شرکت در مراسم گردهمایی بزرگ اربعین به سمت عراق رفته اند برابر با 67 هزار و 916 نفر می باشد.
    وی با اشاره به اهمیت تأمین امکانات رفاهی و ایمنی تردد برای بازگشت زوار، ادامه داد: اقداماتی نظیر استقرار گشت های راهداری، امداد خودرو و اورژانس جاده ای در طول مسیر تردد، تا زمان بازگشت زائرین پاکستانی به کشورشان از طریق پایانه مرزی میرجاوه کماکان ادامه خواهد داشت.
   
مشخصات:
نظرات: *