پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتوزیع کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ مخصوص موتور سیکلت در محور های مواصلاتی استان

تاریخ انتشار: 1397/07/25

تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از توزیع بیش از 150 کلاه ایمنی مخصوص راکبان موتور سیکلت در محور زاهدان- سه راهی دشتک خبر داد و گفت: این تعداد کلاه ایمنی به همراه تعداد متنابهی برچسب شبرنگ در روستای حرمک از توابع شهرستان زاهدان توزیع گردید.
وی با اشاره به درصد بالای تلفات موتورسواران در محور های مواصلاتی، افزود: عدم رعایت نکات ایمنی و سرعت بالا، از دلایل اصلی تلفات راکبان موتور سیکلت در جاده ها است به طوری که 68 درصد تلفات این گروه از کاربران جاده در اثر ضربه به سر بوده است. همچنین بحرانی ترین محور های استان از نظر تلفات راکبان موتور سیکلت، محورهای ایرانشهر-سرباز –چابهار و ایرانشهر-خاش می باشند. تلاش همکاران ما در مجموعه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده-ای استان علاوه بر ایمن سازی و بهبود شرایط فیزیکی جاده¬ها، توزیع اقلام ایمنی و آگاهی بخشی به کاربران جاده در زمینه تردد ایمن است.
لازم به ذکر است از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از دو هزار کلاه ایمنی و سه هزار و هفتصد برچسب شبرنگ توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای در سرتاسر استان توزیع شده است.
مشخصات:
نظرات: *