پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیشروع عملیات اجرایی احداث سایت موقت پایانه مرزی ریمدان

تاریخ انتشار: 1397/06/12

پس از  تلاش و پیگیری های مکرر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، زمین مورد نیاز جهت احداث پایانه مرزی ریمدان به این اداره کل تحویل گردید.
علی خانقایی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان با اعلام این خبر گفت: مرز ریمدان در 35 کیلومتری جاده اصلی چابهار - راسک  واقع شده و تا چابهار 120 کیلومتر فاصله دارد.
به گفته وی با توجه به توافقات دو کشور ایران و پاکستان برای افزایش مبادلات تجاری دو مرز ریمدان و پیشین به عنوان مرزهای رسمی جدید بین دو کشور مصوب گردیده که موقعیت مناسب این دو  مرز رسمی جدید  می تواند نقش مهمی در توسعه مبادلات تجاری، اشتغال و توسعه در منطقه ایفا کند.
خانقایی ادامه داد به دلیل اشتراکات قومی و مذهبی و رابطه خویشاوندی مردم در دو طرف مرز، تسهیل در تردد مسافران بین دو کشور از طریق این دو مرز یکی دیگر از اهداف احداث پایانه های مرزی در این دو نقطه می باشد.
وی در پایان اضافه کرد: به دنبال تلاش ها و نشست های فراوان با مسئولین محلی، استانی و کشوری و تحویل زمین مورد نیاز جهت احداث پایانه مرزی ریمدان در شهریور ماه جاری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و با توجه به انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی احداث سایت موقت پایانه مرزی مزبور آغاز شده است و به صورت مشابه پس از تحویل زمین محل احداث پایانه مرزی پیشین و طی مراحل مربوطه، عملیات اجرایی احداث سایت موقت پایانه مذکور نیز آغاز خواهد شد.

مشخصات:
نظرات: *