پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد : جابجایی2 میلیون 330 هزار تن کالا از پایانه های مرزی استان

تاریخ انتشار: 1396/11/04

​  علی خانقائی مدیر کل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از جا بجايي بيش از دومیلیون و 330 هزار تن كالا از ابتداي سال تاکنون از دو پایانه مرزی میلک و میرجاوه خبر داد .

خانقائی گفت : از این میزان جابجایی  664 هزار تن كالا ترانزيت  و یک میلیون و 500 هزار تن کالا نیز به کشورهای پاکستان و افغانستان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد 10 درصد رشد در ترانزیت و 4 درصد رشد در صادرات کالا بوده ایم.

 وی گفت : این میزان جابجایی کالا توسط بیش از 96 هزار دستگاه کامیون صورت گرفته است ضمن اینکه در همین مدت 160 هزار تن كالا نیز از طريق مرز میرجاوه به كشور وارد شده است که از این حیث پایانه مرزی میرجاوه دومین پایانه مرزی کشور میباشد.

   مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان  به لحاظ همسایگی با دو کشور پاکستان و افغانستان  از اهمیت خاصی در توسعه مراودات تجاری  برخوردار است گفت : پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در استان جایگاه ویژه ای از لحاظ حمل و نقل و ترانزیت کالا و نیز تردد مسافر دارند ، بطوری که در حال حاضر جایگاه دوم مرز زمینی از نظر صادرات در کشور مربوط به پایانه مرزی میلک با حجم بیش از یک میلیون تن کالا در سال است .

  خانقائی در پایان با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری های اقتصادی اکو گفت: این فرصت را فراهم آمده است تا ضمن ایفای نقش فعال در برقراری ارتباط تجاری و اقتصادی بین کشورهای عضو، بتوان با برنامه ریزی و استفاده از فرصت ها درچارچوب همکاریها و موافقتنامه های تجاری، در زمینه ترانزیت به ایفای نقش پرداخته و سود سرشاری عاید کشور شود.
مشخصات:
نظرات: *