پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمهندس حسن نیا معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از محورهای مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان بازدید کرد

تاریخ انتشار: 1396/07/17          مهندس حسن نیا معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در سفر به استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از محورهای مواصلاتی این استان در جلسه کارگروه امور زیربنایی شهرستان سراوان نیز شرکت نمود.
           حسن نیا در این جلسه که باحضور فرماندار شهرستان سراوان در شهر  بم پشت از توابع  شهرستان سراوان برگزار شد گفت : امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی های صورت گرفته نسبت به بهبود وضعیت کمی و کیفی راههای این حوزه خصوصا راههای روستایی در سال جاری و سال آینده اقدام کنیم.
         وی به اهمیت بازارچه مرزی کهک و نقش بسزای آن در رونق اقتصاد منطقه اشاره کرد و  گفت : در دستور کار است تا راه دسترسی به این منطقه بهسازی شود. 
       حسن نیا ضمن ابراز تاسف در خصوص تصادفات مرگبار در محور سراوان به خاش اشاره و عنوان کرد: ارتقاء ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی برای هموطنان از اولویتهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است به همین منظور اصلاح و بهسازی راه قدیمی سراوان به خاش در دستور کار قرار گرفته و در آینده نزدیک نسبت به بهسازی آن اقدام خواهد شد و برنامه ریزی شده تا به صورت چهارخطه در قالب رفت و برگشت اصلاح تا از تصادفت رخ به رخ جلوگیری به عمل آید .
       همچنین در ای جلسه علی خانقایی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز با بیان اینکه در سال جدید اعتبارات خوبی در این بخش جذب شده است گفت : انباشتی از مشکلات در حوزه راههای سراوان وجود دارد به عنوان مثال راه اصلی وجود ندارد و همه راههای این حوزه فرعی است .
        خانقائی اظهار داشت : 2411 کیلومتر از راه های حوزه سراوان بزرگ خاکی است که باید برای آن برنامه ریزی شود که این اداره کل اقدامات مناسبی در جهت رفاه حال مردم و ارتقاء ایمنی در حوزه راههای این حوزه انجام داده و امسال نیز 100 کیلومتر از راههای مواصلاتی آسفالت خواهد شد.
     وی افزود: 6 دستگاه ماشین آلات راهداری برای این منطقه در نظر گرفته شده ضمن اینکه دستگاههای فرسوده نیز در حال تعمیر است تا با توان و سرعت بیشتری اقدامات لازم انجام شود.
     مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در پایان گفت : در سال جاری  15 پروژه برای محور های این حوزه از جمله ترمیم راههای روستایی ، روکش آسفالت ، رفع نقاط حادثه خیز  و همچنین اصلاح پل ماشکید برنامه ریزی شده است.
     لازم به ذکر است در این بازدید علی خانقائی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ،  ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان و درازهی نماینده مردم شهرستان سراوان ، سوران و مهرستان مهندس حسن نیا را همراهی نمودند.مشخصات:
نظرات: *