پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان : افزایش تولید و اشتغال در استان در گرو توسعه زیر ساخت های حمل و نقل

تاریخ انتشار: 1396/03/19

خانقائی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان گفت : از ابتدای امسال تا کنون بیش از 112 هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک ترانزیت شده که این میزان ترانزیت نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد افزایش داشته است.

     وی گفت : استان دارای ظرفیت های بالای ترانزیتی است که باید به این ظرفیتها به دلیل واقع  شدن  این پایانه مرزی در مسیرترانزیتی شرق  کشور توجه ویژه ای صورت گیرد.

    خانقائی گفت : پایانه مرزی میلک نقطه اتصال و پل ارتباطی بندر چابهار  به کشور افغانستان  بوده بنابر این از اهمیت بالایی برای تجار و بازرگانان دو کشور برخودار است که نمیتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد لذا  باید  در کنار  شناسایی  ظرفیت های موجود در بازار افغانستان به دنبال  افزایش حجم ترانزیت و صادرات به این کشور باشیم.

    وی به اهمیت بندر چابهار اشاره کرد و گفت : سرعت بخشیدن به ساخت و توسعه بندر چابهار در کنار برنامه ریزی برای پهلوگیری کشتی های پهن پیکر و نیز توسعه زیرساختهای حمل و نقل جاده ای و ریلی میتواند  در سال تولید و اشتغال ، رشد و شکوفایی اقتصادی در منطقه را به همراه داشته باشد. 

    مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت : از ابتدای امسال تا کنون بیش از 245 هزار تن کالا نیز به افغانستان صادر شده که افزایش 8 درصدی را نشان میدهد . همچنین در این مدت حدود 358 هزار تن کالا توسط 14186 دستگاه کامیون از این پایانه مرزی جابجا که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد داشته است.
مشخصات:
نظرات: *