پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیدر نشست برنامه ریزی و هم اندیشی ارتقاي ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی روستایی ، فرهنگ سازي و آموزش در روستاها عامل ارتقاي ايمني جاده اي

تاریخ انتشار: 1395/07/05

​خانقائی مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای استان در نشست با رييس پليس راه استان و مسئولين دفتر امور روستايي استانداري ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای دوران جنگ تحمیلی گفت : با توجه به اینکه 51 درصد جمعیت استان سيستان و بلوچستان روستایی است لذا از این لحاظ داراي شرايط خاص در کشور هستیم . وي ادامه داد : پراکندگی روستاهها باعث شده است حجم تردد در این جاده ها که دارای مشخصات خاصی نیز هستند بالا باشد ، از همين رو آمارها نشان مي دهد سهم جاده هاي روستايي در تصادفات و تلفات روبه افزايش است.

   وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی و آموزش در روستاهها گفت :  ارتقاي ایمنی در محورها مواصلاتی از اولویتهای اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان است . وي ادامه داد: ایجاد ایمنی در جاده ها باعث توسعه شده و توسعه بايد در تمامي بخشهای آموزشی ، احداث ، بهسازی و نگهداری جاده ها حتی محورهاي روستایی باشد .

  مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اظهار داشت : باید  با همکاری پلیس راه و دفتر امور روستایی استانداری شرایطی فراهم نماييم تا با محوریت دهیاران روستاها با توجه به توان ، ظرفیت و اشرافیتی که به منطقه و روستا  دارند ، در کنار خدماتی که اين اداره كل در اختیار آنها ميگذارد در طرحها مشارکت تا ساكنين در روستاها از امکانات فراهم شده كه بمنظور ايمني هرچه بيشتر ترددها صورت گرفته است مراقبت نمایند.
مشخصات:
نظرات: *