پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان خبر داد ، میلک دومین پايانه مرزي صادراتی کشور

تاریخ انتشار: 1395/05/24

​    علي خانقائی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گفت : در 4 ماهه نخست امسال 409586 تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان صادر شده که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل يازده درصد افزایش داشته است.

    وی اظهار داشت : در حال حاضر بیشترین حجم صادرات کالا به كشور افغانستان از طریق  پایانه  مرزی میلک انجام میشود و این پایانه رتبه اول صادرات به افغانستان را در میان پایانه های مرزی مشترك با كشور افغانستان رادارد. بطوريكه در سال 94 بالغ بر يك ميليون و صد هزار تن كالا از طريق اين پايانه مرزي به كشور افغانستان صادر گرديده است.  

    خانقایی با اشاره به اینکه این پایانه رتبه دوم میزان صادرات کالا بعد از پایانه مرزی بازرگان را به خود اختصاص داده است افزود : باید از ظرفیت ها و پتانسیلهای موجود در بازار  افغانستان استفاده  ، افزایش حجم مبادلات و تثبیت موقعیت موجود با این کشور به عنوان یک بازار هدف مهم مورد توجه تجار و بازرگانان کشورمان قرار گیرد. 

    وی به موقعیت و اهمیت بندر استراتزیک چابهار اشاره کرد و اظهار داشت : موقعیت ممتاز استان به دلیل همجواری با آبهای آزاد و سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش زیرساختهای حمل و نقل جاده ای ، ریلی و نیز توسعه بندر چابهار و تمایل کشور های هند و افغانستان جهت سرمایه گذاری در این بندر نشان از اهمیت و جایگاه استان به عنوان یک مسیر امن جهت جابجایی کالا به کشورهای آسیای میانه و غرب کشور است. 

   مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان عمده کالاهای صادراتی به این کشور را سيمان ، گازوييل ، فراورده هاي نفتي ، تره بار و ... برشمرد و گفت :  با برنامه ریزی های صورت گرفته و با توجه به حجم بالای صادرات و ترانزیت کالا از پایانه مرزي ميلك عملیات توسعه و تجهیز این پایانه آغاز و امید است در آینده اي نزديك با احداث پل دوم بر روی رود خانه مشترک مرزی شاهد رشد تجارت با کشور افغانستان باشیم.
مشخصات:
نظرات: *