پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان: در سال گذشته بيش از 12 درصد تلفات جاده ای در کل کشور مربوط به عابران پیاده بوده است.

تاریخ انتشار: 1394/08/26

​      با مشاركت اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان و اداره كل آموزش و پرورش مراسمي در راستای آشنا کردن دانش آموزان با فرهنگ ترافیکی در دبستان علامه حلی زاهدان برگزار شد . 


    خانقایی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان دراین مراسم با اشاره به اینکه سالانه تعداد زیادی از هموطنان جان خود را در حوادث رانندگی از دست میدهند و شاید 10 برابر این تعداددچار جراحاتی میشوند که تا پایان عمر با آن دست به گریبان هستند گفت به جهت ایجاد حساسیت در میان اقشار عمومی هفته ایمنی تحت عنوان یادمان قربانیان حوادث رانندگی و با شعار همه با هم برای تصادف کمتر خانواده شادتر نامگذاری شده است.


 


    وی ارتقاء ایمنی جاده ای را از اولویت های اين اداره کل عنوان کرد و افزود عابران پیاده که دانش آموزان كاربراني هستند كه درصدی از تلفات را شامل میشوند به طوریکه در سال گذشته بيش 12 درصد تلفات جاده ای در کل کشور مربوط به عابران پیاده بوده است.


 


    خانقائي به لزوم آموزش در مدارس تاکید کرد و اظهار داشت : امر آموزش توسط این اداره کل در مدارس روستایی و خصوصا مدارس حاشیه راهها  به دلیل آسیب پذیری بیشتر و برگزاری کلاسهای آموزشی ، اجرای نمایش برای دانش آموزان ، توزیع اقلام آموزشی نصب علائم و تجهيزات از قبيل سرعت گير را از  اقدامات این اداره کل ميباشد.


 


   مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان در پایان به فعالیت و تجهیز تعداد 3 بوستان ترافیک در شهرهای زاهدان زابل و چابهار اشاره کرد.​مشخصات:
نظرات: *